Haber

Yüzyılın felaketinde Bergama tek yürek oldu

Önder Kostu yaptığı açıklama ile yardım kampanyasına katılanlara teşekkür etti.

Belediye Başkanı Hakan Koştu, yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından yurdun dört bir yanında olduğu gibi Bergama’da da başlatılan yardım kampanyasına katılan, malzemelerin hazırlanması aşamasında özverili ve istekle çalışan herkese teşekkür etti.

Kaymakamlık, Belediye, Kızılay ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle düzenlenen yardım kampanyasına ilişkin açıklama yapan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Afet olarak nitelendirilen bu depremin ilk saatlerinden itibaren. Dünyanın her yerinde, tüm yurdumuzda olduğu gibi Bergama Antik Kentimiz’deyiz.Ülkemizde gösterilen birlik ve beraberlikten dolayı başta gençlerimiz olmak üzere her bir hemşehrimi canı gönülden kutluyorum.”

BAŞKAN KOŞUYOR; “HIZLI KOORDİNASYON YAPTIK, DEPREM BÖLGESİNE MALZEME DOLU 29 TIR GÖNDERDİK”

Arka arkaya meydana gelen bu iki depremin ardından tüm yurtta olduğu gibi Bergama Antik Kenti’nde de seferberlik ilan edildiğini kaydeden Başkan Hakan Koştu, “7’den 77’ye tüm vatandaşlarımızla biz olmayı başardık. Kaymakamlık, Belediye, Resmi-Sivil Toplum Kuruluşları ve çocuktan gence, yetişkinden yaşlıya tüm vatandaşlarımız yardımların deprem bölgesine gitmesi için tek yürek oldu. Halkımız, saatler içerisinde koordineli bir şekilde Belediyemiz, Kaymakamlık, Kızılay, Kurum ve Kuruluşlarımızın sosyal medya ağlarında, özellikle de Belediyemiz hoparlörlerinde kesintisiz paylaşımları ile yardım kampanyasına büyük teveccüh gösterdi. Kısa sürede deprem bölgelerinde ihtiyaç duyulan battaniye, ısıtıcı, kuru mama, bebek bezi, mama, hijyen malzemesi, ayakkabı, kışlık kıyafet için bağış topladık. Çok hızlı ve profesyonel bir şekilde toplanan yardımları türlerine göre tasnif edip kutulara koyarak vakit kaybetmeden yola çıktık. Acımız ne kadar büyük olursa olsun, bütün bu düşüncelerin üstesinden devlet ve millet el ele vermekle gelinebileceğini bir kez daha gösterdik. Depremin ilk gününden itibaren elinden geleni, avuçlarını kardeşiyle paylaşmak, bu yaraya merhem olmak için koşan herkese şükranlarımı sunuyorum. Depremin ilk saatlerinden itibaren tüm gruplar, isimsiz kahramanlar, gönüllüler, malzeme taşıyan tır şoförleri, yardım malzemesi getirenler, deprem bölgelerine koşar gibi gidenler, soğuk kışa, soğuğa rağmen hayatlarını riske attılar. hava, uykusuzluk ve diğer birçok zorluk. Hemşehrilerimi canı gönülden kutluyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu