Ekonomi

THY Teknik A.Ş. ile Emirates Havayolları 17 uçaklık bakım anlaşması imzaladı

Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Emirates Havayolları arasında 17 uçak için bakım anlaşması imzalandı.

THY Teknik A.Ş., Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir havayolu şirketi olan Emirates Airlines arasında yeni bir uçak bakım sözleşmesi imzaladı. Bu yeni anlaşma, taraflar arasında Nisan ayı ortasında imzalanan 5 uçaklık bakım anlaşmasının devamı olarak hayata geçirilecek.

THY Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, imzalanan anlaşma doğrultusunda THY Teknik A.Ş.’nin Emirates filosundaki 17 Boeing 777 uçağına üs bakım hizmeti vereceği bildirildi. Sözleşme kapsamındaki ilk uçağın bakımına Temmuz ayında başlanması planlanıyor.

“EMİRATES HAVA YOLLARI İLE İŞBİRLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Yapılan açıklamada, imzalanan yeni bakım sözleşmesine ilişkin olarak THY Teknik A.Ş. Genel Müdür Mikail Akbulut’un görüşlerine yer verildi. Akbulut, “Emirates Havayolları ile işbirliğimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. Nisan ayında imzaladığımız uçak bakım sözleşmesinin başarısını temel alan bu yeni sözleşme, yalnızca Emirates’in hizmetlerimize olan inancını yansıtmakla kalmıyor, aynı zamanda tarafların mükemmellik taahhüdünü de vurguluyor. “Bir onarım hizmeti sağlayıcısı olarak, Emirates’in Boeing 777 filosu için kaliteli ve sağlam hizmetlerimizle ortaklığımızı sürdürmekten heyecan duyuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu