Ekonomi

Tencent hisseleri ‘Dungeon and Fighter’ın çıkış haberinin ardından yükseldi

Tencent Holdings (TCEHY) hisseleri, şirketin bu yıl merakla beklenen bir mobil oyun için başlangıçta planlanandan daha erken bir çıkış tarihi açıklamasının ardından Aralık ayından bu yana en büyük yükselişi kaydederek önemli bir değer artışı yaşadı.

Çin merkezli teknoloji şirketi Pazartesi günü yaptığı açıklamada “Dungeon and Fighter: Başarılı “Dungeon and Fighter” PC oyununun mobil uyarlaması olan “Origin”, yedi yıllık bir geliştirme sürecinin ardından 21 Mayıs’ta satışa sunulacak.

Tencent’in hisse senetlerinin değeri Hong Kong borsasında %5’in üzerinde artış gösterdi.

Güney Koreli Nexon şirketi tarafından yaratılan oyun, aksiyon dolu bir mobil oyun ve Tencent’in oyun için izin verilen süreyi etkileyen ve sektörün büyümesini yavaşlatan düzenleyici zorlukları aşarken önemli bir yeni oyun sunma stratejisini temsil ediyor.

“Dungeon and Fighter “ın finansal başarısı kesin olmasa da: ByteDance Ltd. ve Genshin Impact’in yaratıcıları Mihoyo’nun tanınmış oyunlarıyla rekabet ettiği için “Dungeon and Fighter: Mobile “ın mali başarısı kesin olmasa da, yatırım camiası bu köklü oyun serisinin mali açıdan ödüllendirici olacağından umutlu.

Jefferies’deki analistler 2024’ün ikinci çeyreğine kadar oyun gelirlerinde bir toparlanma öngörüyor ve oyunun her yıl 6 milyar yuan (828 milyon dolara eşdeğer) gelir getirebileceğini tahmin ediyor.

“Tencent, ‘Dungeon and Fighter’a ek olarak, gelecekteki büyümesine katkıda bulunabilecek birkaç yeni oyun serisi geliştiriyor” diye eklediler.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla oluşturulmuş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

haberpazarcik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu