Haber

İstanbul Challenger-TED Açık Uluslararası Tenis Turnuvası Başladı

İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen İstanbul Challenger-TED Açık Uluslararası Tenis Turnuvası başladı.

Sporseverlerin merakla beklediği ve Tenis Eskrim Dağcılık Kulübü tesislerinde düzenlenen İstanbul Challenger – TED Açık Uluslararası Tenis Turnuvası başladı. Bu yıl 4-10 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlenecek turnuva Türkiye’nin en eski turnuvası olacak. sporAktif olmasının yanı sıra uluslararası tenis camiasında en zorlu meydan okuma turnuvası olarak da biliniyor.

Turnuvaya, son Türkiye şampiyonasından galip çıkan yeni Türkiye şampiyonu Yankı Erel’in yanı sıra Cem İlkel, Altuğ Çelikbilek, Koray Kırcı ve Leo Borg’un oğlu Ergi Kırkın’ın da yer aldığı turnuvaya yerli ve yabancı sporcular yoğun ilgi gösterdi. Yurt dışından efsanevi Bjorn Borg, Radu Albot, Damir Dzumhur, Kimmer Coppejans ve Kwon Soonwoo gibi yıldızlar sahaya çıkacak. 10 Eylül 2023 Pazar günü oynanacak final maçı öncesinde dünyaca ünlü tenisçi Mansour Bahrami de gösteri maçı yapacak.

İstanbul Challenger TED Açık Uluslararası Tenis Turnuvası’nın klasik basın toplantısı İstanbul’da bir otelde gerçekleştirildi. Basın toplantısında konuşan TED Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz, “Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü olarak ATP Challenger takviminin en önemli turnuvalarından biri olan İstanbul Challenger – TED Open’ı oynamaya devam edeceğiz. Dünyada bu kadar uzun süredir birebir kulüpler arasında düzenlenen sadece 5 Challenger turnuvası var ve bunların en önemlisi TED. Her yıl çok daha rekabetçi bir organizasyon haline geliyor ve bu yılın da bu turnuvanın daha da öne çıktığı bir turnuva olacağına inanıyorum. maçlar oynanıyor. Amacımız Türkiye’de tenisi yaygınlaştırmak, zeki, çevik ve ahlaklı gençlerin yetişmesine olanak sağlamak. Gerçek bir yolda olduğumuza inanıyorum. Bu yıl da gerçek bir yolda olduğumuza inanıyorum. Turnuvamıza katılan tüm tenisçilerimize başarılar diliyorum.” – İSTANBUL

otlukbelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu