Haber

Biden: Masumların öldürüldüğüne eminim ama rakamlara güvenmiyorum

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında sivillerin hayatını kaybettiğinden emin olduğunu ancak Filistinlilerin bu konuda açıkladığı rakamlara güvenmediğini belirtti.

Biden, Avustralya Başbakanı Jonathan Albanese ile düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin İsrail kuşatması altındaki Gazze’deki sivil kayıplarına ilişkin sorularını yanıtladı.

ABD Lideri, ” Filistinlilerin kaç kişinin öldürüldüğü konusunda doğruyu söyleyip söylemediğine dair hiçbir fikrim yok. Masumların öldürüldüğüne eminim” söz konusu.

Biden, Gazze’deki sivil kayıplarına ilişkin “Savaşmanın bedeli budur” diyerek, İsrail’i propagandaya karşı dikkatli olmaya çağırdı. “Filistinlilerin kullandığı bu numaraya güvenmiyorum”söz konusu.

ABD Lideri Biden da Hamas’ın “sivillerin arkasına saklanmakBunun İsrail’e “ek bir yük getirdiğini” belirtti. Biden, ” Ancak bu, savaş yasalarına uyma ihtiyacını ortadan kaldırmaz. “Masum sivilleri korumak ne kadar zor olursa olsun İsrail elinden geleni yapmalı.”dedi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 2 bin 704’ü çocuk, 1584’ü kadın ve 364’ü yaşlı olmak üzere 6 bin 546 kişinin öldüğünü, 17 bin 439 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu