Ekonomi

Yenilenebilir Enerji Sektörünün Devleri ve E-Mobilite İstanbul’da Buluştu

Sektörün tek güneş enerjisi ve depolama fuarı Solar+Storage NX ile elektrikli araç şarj altyapısı ve E-Mobility sektörünün ihtiyaçlarına odaklanan NextGen E-Mobility + Charge Expo & Summit Fair and Top düzenlenecek. 31 Ağustos – 02 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında Tüyap’ta. Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılmaktadır. Fuarların ve tepenin uluslararası güç yatırımcılarının yeni buluşma noktası olması hedefleniyor.

Solis Fuarcılık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. tarafından ilk kez düzenlenecek Solar+Storage NX Fuarı ve NextGen E-Mobility + Charge Expo & Summit  Fuar ve Zirve Wyndam Grand İstanbul Levent Otel’de düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu. toplantıya GENSED Lideri Halil Demirdağ, GENSED Başkan Yardımcısı Tolga Murat Özdemir, TEHAD Lideri Berkan Bayram, Solis Fuarcılık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Feraye Gürelile Ssektör temsilcileri katıldı.

 

Sektörün Tek Güneş Enerjisi ve Enerji Depolama Fuarı

İlk kez yapılacak fuarlar ve tepe hakkında bilgi verilmesi Solis Fuarcılık ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Feraye Gürel “Solis Fuarcılık olarak GENSED ve TEHAD ile güçlerimizi birleştirerek iki değerli departmanı tek çatı altında buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Dalin’in tek Güneş Enerjisi ve Enerji Depolama Fuarı Solar+Storage NX’te 12 ülkeden 100’den fazla katılımcı firma yer alacak. 51’den fazla ülkeden 10.000’in üzerinde ziyaretçi katılımı bekliyoruz. Alım Heyeti Programımız kapsamında BDT Ülkeleri: Özbekistan, Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Rusya (Belirli Bölgeler), Makedonya, Bosna Hersek, Arnavutluk, Karadağ, Romanya, Bulgaristan, Kuzey Afrika: Fas, Tunus, Cezayir , Mısır, Libya, Sudan , Sahra Altı Afrika: Güney Afrika Cumhuriyeti, Botsvana, Zimbabve, Zambiya ve Doğu Akdeniz: Ürdün ve Lübnan’dan profesyonel alıcılar Solar+Storage NX’te olacak. Ek olarak; Çin, Japonya, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Lübnan, Ürdün, Yunanistan, İtalya, İspanya, Almanya gibi ülkelerin ticari ataşelikleri ile birebir görüşmeler yapmakta ve bu görüşmeler neticesinde; fuarda dünyanın dört bir yanından fikir liderlerini bir araya getiriyor.” söz konusu.

 

Dünyanın önde gelen elektrikli araç markaları bu fuarda olacak

Eşzamanlı olarak yürütülen sürdürülebilir hareketliliği desteklemek için en yaratıcı çözümleri ve en son trendleri getirme mottosuyla organize edilmektedir. NextGen E-Mobility + Charge Fuarı ve ZirvesiPanayır ve Tepe hakkında da bilgi verir. Gürel “Uluslararası katılımcılarla sektörün en büyük fuarı ve zirvesi olmayı hedefleyen NextGen E-Mobility + Charge Expo & Summit Fuarı ve Zirvesi’ne 70’in üzerinde firma katıldı. Ondan fazla elektrikli araç branşının başkanları ve uzmanları konuşmacı olarak yer alacak ve deneyimlerini katılımcı ve ziyaretçilerle paylaşacak. E-mobilitenin yanı sıra şarj istasyonu teknolojileri konusunda da başkan firmaları ve yetkililerini ağırlayacağız. Ayrıca dünyanın önde gelen elektrikli araç üreticisi firmalarını da ilk kez bu fuarda Türkiye’de görme fırsatı bulacağız. Otomobil bölümünün başarılı kadın temsilcileri de konferansımıza katılarak yeni nesillere ilham kaynağı olacak.

 

 

Uluslararası Enerji Piyasası İstanbul’da Buluşacak

Fuarlar ve zirvenin uluslararası enerji piyasasını bir araya getiren ortak bir platform olmayı hedeflediğini belirten, GENSED Lideri Halil Demirdağ “Yeşil ve dijital dönüşümü hem ülkemiz hem de sektörümüz için bir fırsat olarak görüyoruz. Üyelerimiz, eş zamanlı olarak geniş katılımla düzenlenen Solar+Storage NX Fuarı ve NextGen E-Mobility + Charge Expo & Summit Fuar ve Zirvesi’ne katılacak. Şirketlerimize hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlar için önemli işbirlikleri ve fırsatlar sunulacaktır. Zirve ve konferansları sektörün geleceğine ilişkin gelişmeleri gündeme taşıması açısından çok önemli buluyoruz.” söz konusu.

 

GES’te 6 Kat, RES’te 2,5 Kat Büyüme Öngörülüyor

Ülkemizin 2035 Milli Güç Planına göre; GES Heyeti’nin gücünün 53.000 MWe, RES Heyeti’nin gücünün ise 30.000 MWe olduğuna dikkat çeken, Demirdağ “Buna göre önümüzdeki 12 yılda GES için 6 kat, RES için 2,5 kat büyüme bekleniyor. Yenilenebilir enerji, dijitalleşme ve KONUT ile büyüyeceğiz, bu artık aşikar. Güçte yeşil güç ve dönüşüm odaklı büyüme stratejileri ile ekonomimizi yeniden yapılandıracak, istihdam artışlarını teknoloji ile sürdürülebilir kılacağız. Şube olarak bu konuda öncülük ediyoruz ve dönüşümün merkezinde yer alıyoruz; Biz de üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” şeklinde konuştu. Demirdağ, artık gemi taşıyıcıları, havayolları gibi korunan şubeler ile konut ve işyeri ısıtmalarında oluşan CO2 emisyonu hesaplanacak ve emisyon emisyon ücreti talep edilecek. Emisyon ticareti yaptırımlarının ardından yeşil enerji ile ulaşım ve ısınma kavramları gündemi daha fazla meşgul edecek.

 

2035’e Kadar Ülkemizin En Az 35 GWh Ağ Depolama Tesisine İhtiyacı Var

GENSED Başkan Yardımcısı Tolga Murat Özdemir Öte yandan, enerji depolama konusunda da sektördeki önemli gelişmelere dikkat çekti. Türkiye’nin yenilenebilir enerjide büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten, Özdemir, bu potansiyelin en iyi şekilde şubenin düzenlediği tek güneş enerjisi ve enerji depolama fuarı kapsamında değerlendirildiğinin altını çizdi. Özdemir, “Enerji Depolama yatırımı durumunda, GES veya RES yatırımı yapmak isterseniz, lisans alma sürecinde rekabetsiz, devletimiz büyük kolaylık sağlıyor. Şimdiye kadar 250 GW’tan fazla depolama GES ve RES uygulaması yapılmıştır. Nitekim EPDK birkaç hafta önce 744 MW’lık ilk parti ve 650 MW’lık ikinci parti önlisans almaya hak kazanan projeleri açıkladı. 2035 yılına kadar ülkemizin en az 35 GWh şebeke depolama tesisine ihtiyacı var. Daha kararlı yapısı sayesinde enerji depolama ağımızın sürdürülebilirliğini sağlamanın yanı sıra; GES ve RES’lerin gelişimini de desteklediği için karbon ayak izimizi azaltacaktır. Örneğin doğaya en çok zarar veren fosil yakıtların kullanımını azaltacak olan elektrikli araçlarımızı, Elektrikli Araç Şarj istasyonlarında depolayarak sağlayacağı ekstra güç ile çok daha hızlı şarj edebileceğiz. Aynı şekilde depolamanın GES ile entegrasyonu sayesinde ev sahipleri de kesintisiz elektriğe sahip olacak. Yeşil Mutabakat ile, geleceğin fosil yakıtlı dizel jeneratörleri geçmişte kalacak ve yerini yeşil enerjiden şarj edilebilen pil paketleri alacak. Güç depolama, şebekenin kararlılığını sağlar. GES’ler ve RES’ler için sürdürülebilir kalkınmanın garantisi güç depolamadır. GES’ler bir gecede üretim yapıyor. Güç depolama sayesinde ‘Güneşimiz hiç batmayacak’ . Depolama, tüm gelişmelerle birlikte hayatımızı ve dünyamızı güzelleştirecek. GES’ler gece elektrik üretebilecek, RES’ler ise rüzgar esmeden elektrik üretebilecek. Enerjide oyunun kuralları yeniden belirlenirken, gelecekte enerji alanındaki yatırımlarda ilk sırayı Solar ve Power Storage teknolojileri alacak.” söz konusu.

2030’da 1 Milyona Yakın Elektrikli Araba Türkiye Yollarında Kullanılacak

NextGen E-Mobility + Charge Expo & Summit Fuar ve Zirvesinin Yerli ve Yabancı Elektrikli Araç Üreticileri, Tedarikçileri ve Şarj markalarının buluşma noktası olacağını belirterek, TEHAD Lideri Berkan Bayram ve “Türkiye; 5 Milyarlık bir iş hacmi oluşturma potansiyeline sahiptir {{tooLongContent}}#39; elektrikli ulaşım, şarj ağı, batarya ve bağlı teknolojiler açısından. 2030 yılına kadar Türkiye yollarında yaklaşık 1 milyon elektrikli otomobil ve 250 bin adet şarj ağı olacak. Bu gelişmenin ülkemizin istihdam sürecine katkısının 1,5 milyon yeni işletme sahibi olacağını tahmin ediyoruz.” söz konusu. Ayrıca elektrikli şarj istasyonları hakkında bilgi sağlar. Kutlama “Şu ana kadar Türkiye’de 126 firma şarj şebekesi lisansı aldı. Lisans şartlarına göre bu firmalar 6 aylık süre içerisinde en az 50 adet şarj ünitesi kurmakla yükümlüdür. Öte yandan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açılan Destek Paketinden yararlanan firmalarda ise gücü en az 120kW ve üzeri olan 1572 adet şarj ünitesi kurulumuna devam ediliyor. Şu anda ülkemizde halka açık 6500 adet şarj ünitesi bulunmaktadır. Lisanslı ve lisanssız şarj ünitelerinin toplam sayısı 20 bine ulaştı. dedi.

 

Dünya Elektrik ve Hibrit Pazarı 20 Milyon Taşıta Ulaştı

Dünyadaki sayıları not etmek TEHAD Lideri Berkan Bayramdünya elektrikli ve hibrit araç pazarının yaklaşık 20 milyon adede ulaştığını belirterek, toplam pazarda elektrikli araç oranının en yüksek olduğu ilk 3 ülkenin yüzde 86 ile Norveç, yüzde 43 ile İsveç ve yüzde 30 ile Hollanda olduğunu belirtti. Kutlama NextGen E-Mobility + Charge Expo & Summit Fuar ve Zirvesi’nde yenilenebilir enerjide geleceğin iş modellerine, değişen yatırımcı ve ihtiyaç profillerine yenilikçi bakış açıları sunarak; Türk elektrik sektörünün geleceğine katma değer sağlamayı hedeflediğini belirtti. Kutlama fuarların tüm sektör paydaşlarının ticaret ağlarını genişletmesini; Ayrıca yeşil dönüşüm kapsamında ülkemizin iklim değişikliği ile mücadelesinde değerli bir rol oynayacağını söyledi.

 

İklim Krizini Ele Almak İçin Analiz Önerileri Solar+Storage NX Konferanslarında Tartışılacak

Fuara paralel olarak düzenlenecek uluslararası teknik ve stratejik konferanslarda, Türkiye’den ve dünyadan 30’dan fazla konuda uzmanlar, güncel konular ve teknolojik gelişmeler hakkında bilgilerini dinleyicilerle paylaşacak. C seviyesinde bir bilgi ve ağ platformuna dönüşecek olan Solar+Storage NX Konferanslarında, iklim değişikliği ile küresel mücadelede güneş enerjisi ve depolama teknolojilerinin değeri detaylı bir şekilde tartışılırken, temiz ve diğer alanlardaki gelişmeler ve fırsatlar tartışılacak. Enerji talebindeki hızlı artışı analiz edecek olan yenilenebilir enerji kaynakları ele alınacaktır. Ayrıca emisyon envanterinin daha sağlıklı bir şekilde hazırlanması için gerekli altyapının oluşturulmasına ve tüm paydaşların iş birliği ile iklim değişikliği politikalarının geliştirilmesine ortam sağlayacaktır. Güneş+HUB, depolama+HUB, decarb+HUB, business+HUB ve digi+HUB olmak üzere beş ana başlık altında belirlenen teknik konferans bahisleri, güneş enerjisi ve depolama kullanımını teşvik edecek, yaygınlaştırma faaliyetlerini gündeme getirecek.

 

E Mobilite Testleri, Nextgen E-Mobility + Charge Zirvesinde Gündemin Başında Olacak

Elektrikli araç şarj teknolojileri için finans, altyapı, işlerlik ve yatırım getirisi konularına odaklanılacak olan NextGen E-Mobility + Charge Zirvesi’nde tüm ticari ve devlet kurumları için gerçek çözümler, tasarruf prosedürleri ve altyapı teknolojisindeki tüm yenilikler gündemde olacak. Konuşulacak konulardan bazıları şunlardır: Mobilitenin Dinamikleri, Yeni Teknolojiler: Endüstri 4.0 / Nesnelerin İnterneti, Akıllı Şehirler ve Akıllı Mobilite, Toplu Taşımada Akıllı Araç Analizi, Elektrikli Araç Teknolojileri, Yıkıcı Yenilikler, Sektörde Etkinlik ve Paylaşım Ekonomisi Ulaşım, Karbon Yakalama, Yaratıcı Kentsel Mobilite Analizi, Sürdürülebilir Şehirler Finansmanı, Elektrikli Ulaşım, Endüstriyel Analiz: Yeni Nesil e-Pil/e-Motor, Otonom ve Birleşik Araç Teknolojileri, Kentsel Toplu Taşımada Gelecek Vizyonu, Otomotiv Teknolojileri ve Yaratıcılıkla Şekillenen Mobilite / Sürdürülebilir İş Modelleri için Dijital Dönüşüm.

 

Solar+Storage NX Fuarı ve NextGen E-Mobility + Charge Expo & SummitFuar ve Tepe, 31 Ağustos – 2 Eylül 2023İstanbul’da tarihlerin ortasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkeziziyaret edilebilir

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler