Haber

LGS ikinci seans ne zaman başlar, saat kaçta başlar? LGS ikinci seans saat kaçta başlayacak? LGS ikinci seans ne kadar sürer?

Liselere Geçiş Sistemi (Lgs) kapsamında merkezi sınava girecek öğrenciler tarafından LGS 2. oturum ne zaman ve saat kaçta başlayacak? Soru arama motorlarında sorgulanır. LGS sınavının oturum süresi, başlangıç ​​saati ve bitiş saati konuyla ilgili en çok merak edilen konuların başında geliyor. Peki, LGS’nin ikinci seansı saat kaçta başlıyor? LGS ikinci seans saat kaçta başlayacak? LGS 2. seans süresi ne kadardır?

LGS 2. OTURUM NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bilgilere göre; İkinci seans 11.30’da başlayacak ve 12.50’de sona erecektir. İki seansın ortasında toplam 45 dakika vardır. LGS 1. ve. 2. seanslar toplam 155 dakika sürecektir.

LGS 2. OTURUM KAÇ SORU?

Sayısal kısımdan (80 dakika) Matematikten 20, Bilim Derneklerinden 20 soru sorulacaktır.

İSTANBUL’DA LGS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN ULAŞIM ÜCRETİ Mİ?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, yarın yapılacak LGS’ye 07.30-15.00 saatleri arasında girecek olan öğrenci ve görevlilere kentteki toplu ulaşım araçlarının ücretsiz hizmet vereceği belirtildi.

Öğrencilerin giriş belgelerini ve sınav görevlilerinin görevde olduklarına dair belgelerini göstererek entegrasyona dahil olan otobüs, metro, tramvay, füniküler, vapur ve deniz motorları ile ücretsiz seyahat edebilecekleri kaydedildi. İstanbulkart’ı kullanmadan toplu ulaşımda.

mazgirt-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu