Haber

Kar yağmayınca pamuktan kardan adam yaptılar.

VAN’ın Erciş ilçesinde Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) giden bir grup öğrenci, bekledikleri kar yağmayınca bahçede pamuktan kardan adam ve binlerce kartopu yaptı.

Van ve çevresinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde olmasıyla bu yıl beklenen kar şimdi yağmadı. Geçen yıl birebir tarihlerde yaklaşık yarım metre karın yağdığı Erciş ilçesinde TEGV’e giden bir grup öğrenci, eğitim parkının bahçesinde etkinlik düzenledi. TEGV’de gönüllü çalışan öğretmen Ayşe Polat’ın da desteğiyle, kuraklığa dikkat çekmek için manifaturacılardan pamuk alındı. Bu pamuklarla kardan adam ve 2000’e yakın kartopu yapıldı. Daha sonra bahçede toplanan öğrenciler, TEGV yetkilileri ile kartopu oynayarak eğlendiler.

TEGV Erciş Birim Müdürü Ayşenur Polat, ilçeye bu yıl beklenen kar yağmadığı için böyle bir faaliyette bulunduklarını belirterek, “Perdeden aldığımız pamuğu kardan adama dönüştürdük. Kardan adamın bulunduğu okul bahçesinde çocuklarla kartopu oynadık, bu hedefimizi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu