Haber

Hasan Arat’tan sert sözler: Yöneticiler bana işe yaramaz oyuncu satamaz

Dönem sona yaklaşıyor…

Siyah-beyazlılar, Svensson ve Worrall dışında herhangi bir oyuncuyu transfer etmezken, taraftarlar da lider Hasan Arat’ı eleştirdi.

Göreve gelmeden önce verdiği sözleri tutmamakla suçlanan Arat, kendini savundu ve yöneticilere aldanmayacağını vurguladı.

Ayrıca siyah beyazlı takımın bir numaralı oyuncusu, transfer politikalarına ilişkin önemli mesajlar verdi. İşte Hasan Arat’ın sözleri:

“Yük olacak bir sözleşme yapmayacağız”

Son derece ekonomik ve doğru bir çalışma yapacağız. Popülist olmayacağız, bu konuda çok netiz. Her şeyi ödeyebileceğimiz şekilde müzakere edeceğiz. Kesinlikle Beşiktaş’a yük olacak sözleşmelere girmeyeceğiz. Barselona ve Roma kulüplerinin başkanlarıyla görüşüyorum. Birçok kulübün başkanlarıyla da konuşuyorum.

“Sosyal medyadan oyuncu almıyorum”

Yöneticiler Beşiktaş’a iyi gelmeyecek bir oyuncuyu bize pazarlayamazlar. Çok açık söylüyorum; Ümraniye’ye giremiyorlar. Sosyal medya ve etkileyiciler aracılığıyla oyuncu pazarlamanın dönemi sona erdi. Hepsini öğrendik, belirledik. Bana, Hüseyin Yücel’e, Samet Aybaba’ya bunu yapamazlar. Beşiktaş’ın çıkarına olmayan hiçbir işin içinde değiliz.

“Hocamız genç istiyor, neden oyuncu alalım?”

Hocamız çalıştırdığı genç oyuncuları almak istiyor. Bu gençler çok iyi oyuncular, ‘Benim bu kadar yeteneğim varken neden başkasını alalım?’ diyor. Mesela Semih Kılıçsoy. Elimizde bu kadar yetenek ve Beşiktaş’ın geleceği olan oyuncu varken neden oraya transfer olalım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu