Haber

Efkan Ala: Milletimizin alacağı kararın sonucu kafamızda yer var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, “Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi milletimizin alacağı kararın sonucu ikinci tur olursa başımız belaya girer” dedi.

Bursa 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan partililerle bir araya gelen Ala, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve diğer ilgililerle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Merkezi’ndeki balkon konuşmasını dev ekranda izledi.

Ala, yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı’nın bir devlet adamına yakışır şekilde milletine özgüvenle güvendiğinin altını çizdiğini söyledi.

Sonuçların açıklandığı andan itibaren meydanlara gelen partililere teşekkür eden Ala, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlarını belediye başkanlarının açıkladığı nereden çıktı? Belediye başkanları belediye başkanı olarak görev yapıyor. Gerçekten şaşırdılar. Bu anlayış olur mu? ülkeyi yönetmek mi?” dedi.

“Arada 10 puan varken, adaylarının kazandığını söylüyorlar.” Ala dedi ki:

“Görünüşe bakılırsa yürüyen merdivene karşı sadece binmiyorlar, sayıları tersten okuyorlar. Abi kardeşim bu üst gerçek sayılır, 100’e giderken 50’den fazla çıkarsan 100’e çıkarsın. Gerçek düşen sayı ile kazanılmaz, ‘Kazandık’ diye açıklama yapıyorlar. 52 Sayının 42’den büyük olduğunu kim söyleyecek, sandıkta söyleyeceksiniz, bizimki gibi. Cumhurbaşkanı, milletimizin alacağı kararın sonucu ikinci cins olursa, başımızda yeri olduğunu ifade etti.”

Ala, devlet yönetiminin ciddi bir anlayış istediğini vurgulayarak, “Bu onurlu bir duruş gerektiriyor. Çevremizde çok sorun var. Ciddiyetsiz bir anlayış Türkiye’yi hedeflerine götüremez. Biz ve hepiniz mutluyuz. Bu seçim sonuçlarında Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanımız ortada ortada. Türkiye ve Bursa ile paylaşıyorsunuz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” sözünü kullandı.

habermalkara.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu