Haber

Bingöl’de hasta çocuklar için ‘hastane sınıfı’ açıldı

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde tedavi gören çocukların eğitim görebilecekleri bir sınıf oluşturuldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen “hastane sınıfı” uygulaması kapsamında çocukların sınıf içinde eğlenceli vakit geçirebilecekleri oyun alanları da bulunuyor.

Sınıfta incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, gazetecilere verdiği demeçte, temel ideolojilerinin hiçbir öğrencinin eğitim dışı bırakılmaması olduğunu söyledi.

Bunu gerçekleştirmek için hastanede çocuklar için derslik oluşturduklarını ifade eden Yücel, “Burada hem depremzede olan hem de uzun süredir tedavi gören çocuklarımız var. Bu çocuklar eğitimin dışında bırakılmamalı. . Dolayısıyla biz bu girişimi başlattık. Çocuklarımız burada eğitimlerine devam edecekler. Sadece burada. “Bu bir çalışma değil. Nerede öğrenci varsa biz oradayız. KYK yurduna gelen depremzede çocuklarımız için hem kreş hem de oyun parkları açtık. Hastanedeki çocuklarımız için eğitimlerimiz devam edecek.”

Programda İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Veysel Tosun, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Emine Çavuşoğlu da yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu